Obrzutka BAUWER Basis

Obrzutka BAUWER Basis
Producent: BAUWER sp. z o.o.
Model: Premium
Dostępność: W magazynie
Cena: 73,80zł
Cena netto: 60,00zł
Ilość:     - LUB -   Do listy życzeń
Do porównania

PRZEZNACZENIE WYROBU:

Obrzutka szczepna BAUWER Basis - sucha zaprawa budowlana na bazie cementu, wapna i lekkich wypełniaczy. Cechuje się dużą granulacją. Stosowany jest wewnątrz i na zewnątrz budynku do zwiększenia przyczepności tynku.

Wypełniacze o dużej granulacji sprawiają, że za pomocą zaprawy BAUWER Basis można wykonać obrzutkę o dużych nierównościach, co zwiększa powierzchnię przyczepności tynku oraz zapobiega spływaniu tynku w trakcie nakładania.

Wyrób zgodny z wymaganiami:

                   -  zaprawa tynkarska ogólnego przeznaczenia GP wg EN 998-1:2010.

 

DANE TECHNICZNE:

Czas wykorzystania przygotowanej zaprawy: do 2 godzin.

Gęstość w stanie suchym: 1300 kg/m3.

Przyczepność :   0,025 N/mm2 , FP:B.

Wytrzymałość na ściskanie :  CS III

Czas schnięcia: 28 dni;

Zużycie: 2,5-3,5 kg / 1 m ²

Uziarnienie - 3-6 mm

Minimalna grubość - 3 mm

Maksymalna grubość - 15 mm

Uzyskiwana wysokość nierówności - nawet do 11 mm

 

WARUNKI ZASTOSOWANIA: Temperatura otoczenia oraz nawierzchni w czasie przygotowania zaprawy i przez następne 24 godziny nie może być niższa niż +5°C. Nie powinno się stosować zaprawy na powierzchni nagrzanej przez słońce. Jeżeli jest to możliwe, w ciągu pierwszych dni po zastosowaniu należy ograniczyć kontakt gotowej warstwy z wodą oraz działanie światła słonecznego. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie materiału, a także jego wykorzystanie do celów i warunków nie przewidzianych w instrukcji.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI: Zaprawa powinna być naniesiona na mocną podstawę z cegły, bloczków betonowych lub innych materiałów budowlanych. Powierzchnia musi być przygotowana w taki sam sposób, jak w przypadku stosowania tradycyjnego tynku cementowego: usunąć pył i pozostałości innych zapraw. Należy pamiętać, że nałożenie zaprawy cementowej powinno być prowadzone na wstępnie namoczoną nawierzchnię. Na 2-3 godziny przed aplikacją nawierzchnia powinna być mocno nawilżona. Podłoża chłonne (cegła ceramiczna, beton porowaty, cegła, suchy beton itp.) muszą być wielokrotnie nawilżane wodą lub gruntem głębokopenetrującym.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY: Zawartość jednego worka suchej zaprawy pozwala uzyskać około 20 litrów zaprawy . Do czystego naczynia o objętości nie mniej niż 40 l należy wlać cztery (6) litrów wody, następnie wsypać całą zawartość worka. Zabronione jest wykorzystanie tylko części opakowania. Przygotowanie polega na intensywnym wymieszaniu w celu otrzymania jednorodnej lepkiej masy. Betoniarkę można wykorzystywać tylko do wstępnego wymieszania masy, następnie masę należy wymieszać mieszadłem. W celu przygotowania zaprawy zaleca się użycie mieszadła elektrycznego o mocy 1500 W, prędkości obrotowej  powyższej 500 obr / min. oraz średnicy co najmniej 100 mm.

Gotową zaprawę można sprawdzić za pomocą kielni budowlanej, którą należy nabrać zaprawę i przewrócić, jeżeli zaprawa nie odpada to oznacza, że jest ona gotowa do użycia. Nie dodawać żadnych dodatków.

ZASTOSOWANIE: Zaprawę nanosi się przy użyciu tradycyjnych narzędzi tynkarskich. Maszynowo lub ręcznie

BEZPIECZEŃSTWO: Zaprawa zawiera cement , który po zmieszaniu z wodą tworzy zasadę. Unikać kontaktu zaprawy z oczami lub skórą. Zaleca się pracować w rękawicach gumowych. W przypadku kontaktu zaprawy z oczami lub skórą należy je dokładnie przemyć czystą wodą.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Sucha mieszanka „Bauwer” powinna być przechowywana w oryginalnie zamkniętych opakowaniach . Worki zabezpieczyć przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Gwarantowany okres przechowywania to 18 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu.

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:OpenCart Bauwer sp. z o.o. - wermikulit, perlit, płyty wermikulitowe © 2021 | Google+