Wylewka podłogowa termoizolacyjna (ciepłochronna) BAUWER Step

Wylewka podłogowa termoizolacyjna (ciepłochronna) BAUWER Step
Producent: BAUWER sp. z o.o.
Model: Podłoga
Dostępność: W magazynie
Cena: 36,90zł
Cena netto: 30,00zł
Ilość:     - LUB -   Do listy życzeń
Do porównania

PRZEZNACZENIE TOWARU: Termoizolacyjna zaprawa budowlana "BAUWER Step" - wykonana jest z cementu i naturalnych wypełniaczy z wermikulitu i perlitu. Wymieszanie produktu z wodą powoduje powstanie zaprawy o wysokich parametrach izolacji cieplnej i dźwiękowej. Zaprawa przeznaczona jest do zastosowania na powierzchniach pionowych i poziomych. Zaprawa " BAUWER Step” przeznaczona jest do:

- Wykonania termoizolacyjnej wylewki podłogowej;

- Wyrównania podkładu podłogowego;

- Podwyższenia właściwości akustycznych konstrukcji budowlanych;

- Izolacji cieplnej w systemie ogrzewania podłogowego;

- Izolacji poddaszy i podłóg.

 

DANE TECHNICZNE:

Czas wykorzystania przygotowanej zaprawy:  do 2 godzin;

Gęstość suchej zaprawy : 450 kg/m3;

Przewodność cieplna suchej zaprawy: 0,106 W / ( m • K );

Izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych: 18dB;

Przyczepność : 0,4 MPa;

Wytrzymałość na ściskanie : 5 MPa;

Zużycie suchej mieszanki : 11,8-12,0 kg / m ² przy grubości warstwy 35 mm;

 

WARUNKI ZASTOSOWANIA: Temperatura otoczenia oraz nawierzchni w czasie przygotowania zaprawy i przez następne 72 godziny nie może być niższa niż +5 ° C. Nie powinno się stosować zaprawy na powierzchni nagrzanej przez słońce. Jeżeli jest to możliwe, w ciągu pierwszych dni po zastosowaniu ograniczyć kontakt gotowej warstwy z wodą oraz działanie światła słonecznego. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie materiału, a także jego wykorzystanie do celów i warunków nie przewidzianych w instrukcji.

 

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI:. Powierzchnia musi być przygotowana w taki sam sposób, jak w przypadku stosowania tradycyjnej wylewki podłogowej: usunąć pył i pozostałości innych zapraw. Należy pamiętać, że nałożenie zaprawy cementowej powinno być prowadzone na wstępnie namoczoną nawierzchnię. Na 2-3 godziny przed aplikacją nawierzchnia powinna być mocno nawilżona. Podłoża chłonne muszą być wielokrotnie nawilżane wodą lub gruntem głębokopenetrującym. Aby zwiększyć przyczepność na wszystkich powierzchniach należy zastosować obrzutkę cementową "BAUWER Obrzutka". Stosowana jest maszynowo lub ręcznie przy użyciu szczotki lub pacy zębatej. Po nałożeniu obrzutka ma mieć ostre nierówności o wysokości do 11 mm co najmniej 80% powierzchni .

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY: W celu przygotowania zaprawy zaleca się użycie mieszadła elektrycznego o mocy 1500 W, prędkości obrotowej  powyższej 500 obr / min. oraz średnicy co najmniej 100 mm. Betoniarkę można wykorzystywać tylko do wstępnego wymieszania masy, następnie masę należy wymieszać mieszadłem. W przypadku maszynowego nanoszenia zaleca się używanie agregatu tynkarskiego Bauwer.  W związku z dużą zawartością lekkich materiałów w zaprawie nie można wykorzystywać agregatów do tynków gipsowych. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem tynkowania wąż agregatu zmoczyć wodą.

Zawartość jednego worka suchej mieszanki o wadze 12 kg pozwala uzyskać około 35 litrów zaprawy izolacyjnej. Do czystego naczynia o objętości nie mniej niż 50 l należy wlać jedenaście (11) litrów wody, następnie wsypać całą zawartość worka. Zabronione jest wykorzystanie tylko części opakowania. Przygotowanie polega na intensywnym wymieszaniu w celu otrzymania jednorodnej lepkiej masy. Zaprawa „Bauwer Step” zawiera dużą ilość lekkich wypełniaczy co wydłuża czas jej przygotowania w porównaniu z tradycyjną zaprawą cementową. W celu przywrócenia konsystencji roboczej, podczas przeprowadzenia prac, należy intensywnie wymieszać masę bez dodawania wody. Jeżeli masa nie uzyskuje żądanej plastyczności, tylko wtedy, jeśli jest to konieczne, można dodać niewielką ilość wody i ponownie zamieszać. Nie dodawać żadnych dodatków.

 

ZASTOSOWANIE:  Zaprawę nanosi się przy użyciu tradycyjnych narzędzi tynkarskich. Grubość ustawia się za pomocą listew tynkarskich zamocowanych przy pomocy zaprawy „Bauwer Step”. Zalecana maksymalna grubość pojedynczej warstwy (w jednym etapie prac) to 100 mm,  minimalna – 40 mm. Nałożenie każdej kolejnej warstwy następuje minimum po 4 godzinach po nałożeniu poprzedniej. W przypadku nałożenia więcej niż 100 mm materiału dochodzi do „osiadania” pod czas schnięcia. Po wyjęciu listwy, ubytek należy wypełnić zaprawą „Bauwer Step”.

W przypadku zmiany konsystencji mieszanki podczas pracy z materiałem wystarczy ponownie zamieszać zaprawę bez dodawania wody .

Przy wykonaniu warstwy izolacyjnej w systemie podłogi ogrzewanej wykonanie zbrojenia nie jest konieczne. Elementy grzewcze można montować bezpośrednio na warstwie izolacyjnej.

W celu podwyższenia właściwości mechanicznych zaleca się pokrycie wylewki płytkami ceramicznymi lub wylewką cementowo-piaskową.

 

BEZPIECZEŃSTWO: Zaprawa zawiera cement, który po zmieszaniu z wodą tworzy zasadę. Unikać kontaktu zaprawy z oczami lub skórą. Zaleca się pracować w rękawicach gumowych. W przypadku kontaktu zaprawy z oczami lub skórą należy je dokładnie przemyć czystą wodą.

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Sucha mieszanka „Bauwer” powinna być przechowywana w oryginalnie zamkniętych opakowaniach. Worki zabezpieczyć przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Gwarantowany okres przechowywania to 18 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu.

 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:OpenCart Bauwer sp. z o.o. - wermikulit, perlit, płyty wermikulitowe © 2021 | Google+