Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) BAUWER Light

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) BAUWER Light
Producent: BAUWER sp. z o.o.
Model: Light
Dostępność: W magazynie
Cena: 29,40zł
Cena netto: 23,90zł
Ilość:     - LUB -   Do listy życzeń
Do porównania

PRZEZNACZENIE TOWARU : sucha zaprawa budowlana „Bauwer Light ™”  wykonana jest z cementu, wapna i naturalnych wypełniaczy z wermikulitu i perlitu. Wymieszanie produktu z wodą powoduje powstanie zaprawy o wysokich parametrach izolacji cieplnej i dźwiękowej. Zaprawa przeznaczona jest do zastosowania na powierzchniach pionowych i poziomych. Zaprawa "Bauwer Light ™ » przeznaczona jest do:

- Zewnętrznej i wewnętrznej izolacji ścian ;

- Izolacji wewnętrznych i zewnętrznych szpalet;

- Wykonania warstwy dźwiękochłonnej na ścianach;

- Wykonania warstwy izolacji akustycznej w przestrzeni międzykondygnacyjnej;

- Izolacji cieplnej podłóg, sufitów;

- Wykonanie wylewki podłogowej w systemie „ciepła podłoga".

- Jako podkładowy tynk renowacyjny.

Wyrób zgodny z wymaganiami:

                -  zaprawa tynkarska lekka LW wg EN 998-1:2010.

                -  zaprawa tynkarska izolująca cieplnie T wg EN 998-1:2010.

                -  zaprawa tynkarska ogólnego przeznaczenia GP wg EN 998-1:2010.

 

DANE TECHNICZNE:

Czas wykorzystania przygotowanej zaprawy:  do 4 godzin.

Gęstość w stanie suchym:   280 kg/m3.

Współczynnik przewodzenia ciepła, λ:  0,068 W/(m•K).

Normalny współczynnik pochłaniania dźwięku o częstotliwości 0,8-8 kHz :   0,72-0,75.

Przepuszczalność pary wodnej, Λ (kg/m2•s•Pa):  2,4372.

Współczynnik przepuszczalności pary wodnej, µ:  4,0.

Przyczepność :   0,1 N/mm2, FP:B.

Wytrzymałość na ściskanie :  CS I (0,7 N/mm2).

Zużycie:  25 l (zawartość jednego worka) - 1 m ² przy grubości warstwy 25 mm.

Grubość tynku:  od 30 do 100 mm.

Waga jednego worka: 7 kg.

 

WARUNKI ZASTOSOWANIA: Temperatura otoczenia oraz nawierzchni w czasie przygotowania zaprawy i przez następne 24 godziny nie może być niższa niż +5 ° C. Nie powinno się stosować zaprawy na powierzchni nagrzanej przez słońce. Jeżeli jest to możliwe, w ciągu pierwszych dni po zastosowaniu należy ograniczyć kontakt gotowej warstwy z wodą oraz działanie światła słonecznego. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie materiału, a także jego wykorzystanie do celów i warunków nie przewidzianych w instrukcji.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Zaprawa powinna być naniesiona na mocną podstawę z cegły, bloczków betonowych lub innych materiałów budowlanych. Powierzchnia musi być przygotowana w taki sam sposób, jak w przypadku stosowania tradycyjnego tynku cementowego: usunąć pył i pozostałości innych zapraw. Należy pamiętać, że nałożenie zaprawy cementowej powinno być prowadzone na wstępnie namoczoną nawierzchnię. Na 2-3 godziny przed aplikacją nawierzchnia powinna być mocno nawilżona. Podłoża chłonne (cegła ceramiczna, beton porowaty, cegła, suchy beton itp.), muszą być wielokrotnie nawilżane wodą lub gruntem głębokopenetrującym. Aby zwiększyć przyczepność na wszystkich powierzchniach należy zastosować obrzutkę cementową "BAUWER Obrzutka". Stosowana jest maszynowo lub ręcznie przy użyciu szczotki lub pacy zębatej. Po nałożeniu obrzutka ma mieć ostre nierówności o wysokości do 11 mm co najmniej 80% powierzchni.

 

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY: Zawartość jednego worka suchej mieszanki o wadze 7 kg pozwala uzyskać około 25 litrów zaprawy izolacyjnej. Do czystego naczynia o objętości nie mniej niż 30 l należy wlać siedem (7) litrów wody, następnie wsypać całą zawartość worka. Zabronione jest wykorzystanie tylko części opakowania. Przygotowanie polega na intensywnym wymieszaniu w celu otrzymania jednorodnej lepkiej masy. Betoniarkę można wykorzystywać tylko do wstępnego wymieszania masy, następnie masę należy wymieszać mieszadłem. Zwracamy uwagę, że nie warto zwiększać objętości gotowej zaprawy ponad 25 litrów poprzez zbyt długie napowietrzanie.

W celu przygotowania zaprawy zaleca się użycie mieszadła elektrycznego o mocy 1500 W, prędkości obrotowej  powyższej 500 obr / min. oraz średnicy co najmniej 100 mm. W przypadku maszynowego nanoszenia zaleca się używanie agregatu tynkarskiego Bauwer. W przypadku wykorzystania innych agregatów tynkarskich należy skontaktować się z producentem. Ważne jest , aby przed rozpoczęciem tynkowania wąż agregatu tynkarskiego zmoczyć wodą.

Zaprawa „Bauwer Light ™” zawiera dużą ilość lekkich wypełniaczy co wydłuża czas jej przygotowania w porównaniu z tradycyjną zaprawą cementową. W celu przywrócenia konsystencji roboczej, podczas przeprowadzenia prac, należy intensywnie wymieszać masę bez dodawania wody. Jeżeli masa nie uzyskuje żądanej plastyczności, tylko wtedy, jeśli jest to konieczne, można dodać niewielką ilość wody i ponownie zamieszać.

Przy stosowaniu zaprawy na powierzchniach pionowych konsystencja zaprawy nie powinna być zbyt rzadka. Gotową zaprawę można sprawdzić za pomocą kielni budowlanej, którą należy nabrać zaprawę i obrócić, jeżeli zaprawa nie odpada to oznacza, że jest ona gotowa do użycia. Nie dodawać żadnych dodatków.

 

ZASTOSOWANIE:  Zaprawę nanosi się w kilka warstw przy użyciu tradycyjnych narzędzi tynkarskich. Grubość ustawia się za pomocą listew tynkarskich zamocowanych przy pomocy zaprawy „Bauwer Light ™”. Zalecana maksymalna grubość pojedynczej warstwy (w jednym etapie prac) to 40 mm. Nałożenie każdej kolejnej warstwy następuje minimum po 4 godzinach od nałożenia poprzedniej. Jeżeli prace są wykonywane w niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności czas ten należy zwiększyć. Po wyjęciu listwy, ubytek należy wypełnić zaprawą „Bauwer Standard ™”.

W przypadku zmiany konsystencji mieszanki podczas pracy z materiałem wystarczy ponownie zamieszać zaprawę bez dodawania wody.

Aby uniknąć powstania pęknięć na powierzchniach pionowych, należy je wzmocnić i wyrównać stosując zaprawę szpachlową "Bauwer Szpachla" oraz wzmocnić siatką zbrojącą. Stosować siatkę alkalioodporną o wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm.

W przypaku gdy zaprawa jest nakładana na zewnątrz budynku należy ją zabezpieczyć przed wpływem środowiska zewnętrznego tynkiem dekoracyjnym, farbą silikonową lub akrylową. Cechują się one wysoką paroprzepuszczalnością oraz są zalecane do stosowania w „oddychających” systemach dociepleń.

Wewnętrzny tynk izolacyjny może być powleczony szpachlą gipsową, aby utworzyć gładką powierzchnię. Powierzchnię tynku izolacyjnego należy mocno nawilżyć gruntem głęboko penetrującym.

 

BEZPIECZEŃSTWO: Zaprawa zawiera cement , który po zmieszaniu z wodą tworzy zasadę. Unikać kontaktu zaprawy z oczami lub skórą. Zaleca się pracować w rękawicach gumowych. W przypadku kontaktu zaprawy z oczami lub skórą należy je dokładnie przemyć czystą wodą.

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Sucha mieszanka „Bauwer” powinna być przechowywana w oryginalnie zamkniętych opakowaniach . Worki zabezpieczyć przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Gwarantowany okres przechowywania to 18 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu.

Więcej informacji na stronie www.cieplytynk.com.pl

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:OpenCart Bauwer sp. z o.o. - wermikulit, perlit, płyty wermikulitowe © 2021 | Google+