Termoizolacyjna zaprawa szpachlowa BAUWER

Termoizolacyjna zaprawa szpachlowa BAUWER
Producent: BAUWER sp. z o.o.
Model: Zaprawa Szpachlowa BAUWER
Dostępność: W magazynie
Cena: 36,65zł
Cena netto: 29,80zł
Ilość:     - LUB -   Do listy życzeń
Do porównania

 

PRZEZNACZENIE WYROBU: Sucha zaprawa budowlana "BAUWER Szpachla ™" wykonana na bazie cementu i lekkich wypełniaczy. Wymieszanie produktu z wodą powoduje powstanie zaprawy, która cechuje się wysoką plastycznością, dobrą przyczepnością do podłoża oraz jest łatwa przy nanoszeniu. Zaprawa przeznaczona jest do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zaprawa "Bauwer Szpachla ™” przeznaczona jest do:

- Wyrównywania ścian;

- Usuwania pęknięć w tynkach cementowych;

- Przygotowania ścian do powłok dekoracyjnych;

- Tynkowania kominków,

- Jako warstwa wyrównująca oraz usztywniająca w systemie ocieplenia "BAUWER ™".

 

DANE TECHNICZNE:

Czas wykorzystania przygotowanej zaprawy:  1 godzina;

Gęstość w stanie suchym:   770 kg/m3;

Temperatura stosowania: max. 300OC;

Przewodność cieplna suchej zaprawy:   0,2 W/(m•K);

Przepuszczalność pary wodnej, Λ (kg/m2•s•Pa): 0,884;

Współczynnik przepuszczalności pary wodnej, µ: 11,0;

Przyczepność :   0,7 N/mm2 ,FP:B;

Wytrzymałość na ściskanie : CS III (13,3 N/mm2);

Czas schnięcia: 28 dni;

Zużycie: 1,5 – 2,0 kg / 1 m².

 

 

WARUNKI ZASTOSOWANIA: Temperatura otoczenia oraz nawierzchni w czasie przygotowania zaprawy i przez następne 24 godziny nie może być niższa niż +5 °C. Nie powinno się stosować zaprawy na powierzchni nagrzanej przez słońce. Jeżeli jest to możliwe, w ciągu pierwszych dni po zastosowaniu należy ograniczyć kontakt gotowej warstwy z wodą oraz działanie światła słonecznego. Producent nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie materiału, a także jego wykorzystanie do celów i warunków nie przewidzianych w instrukcji.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Przed naniesieniem szpachli należy usunąć pył i pozostałości innych zapraw oraz farb. Należy pamiętać, że nałożenie zaprawy cementowej powinno być prowadzone na wstępnie namoczoną nawierzchnię. Na 2-3 godziny przed aplikacją nawierzchnia powinna być mocno nawilżona. Podłoża chłonne (cegła ceramiczna, beton porowaty, cegła, suchy beton itp.), muszą być wielokrotnie nawilżane wodą lub gruntem głębokopenetrującym.

 

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY: Do czystego naczynia o objętości nie mniej niż 20 l należy wlać pięć (5) litrów wody, następnie wsypać całą zawartość worka. Zabronione jest wykorzystanie tylko części opakowania. Przygotowanie polega na intensywnym wymieszaniu wysokoobrotowym mieszadłem. Masę odstawić na 3-5 minut i ponownie wymieszać. W razie potrzeby można dodać niewielką ilość wody i ponownie zamieszać.

 

ZASTOSOWANIE:  Zaprawę nanosi się przy użyciu tradycyjnych narzędzi: szpachli, kielni, pacy. Nałożenie każdej kolejnej warstwy następuje po wyschnięciu poprzedniej. Ilość warstw nieogranicznona. Wyschnięta warstwa jest łatwa do szlifowania.

 

BEZPIECZEŃSTWO: Zaprawa zawiera cement , który po zmieszaniu z wodą tworzy zasadę. Unikać kontaktu zaprawy z oczami lub skórą. Zaleca się pracować w rękawicach gumowych. W przypadku kontaktu zaprawy z oczami lub skórą należy je dokładnie przemyć czystą wodą.

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Sucha mieszanka „Bauwer” powinna być przechowywana w oryginalnie zamkniętych opakowaniach. Worki zabezpieczyć przed wilgocią i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Gwarantowany okres przechowywania to 18 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu.

Więcej informacji na stronie www.cieplytynk.com.pl

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:OpenCart Bauwer sp. z o.o. - wermikulit, perlit, płyty wermikulitowe © 2022 | Google+