Skip to main content

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace nad dociepleniem wnętrza biurowca przy użyciu naszego wermikulitowego tynku termoizolacyjnego Bauwer Light. Projekt ten miał na celu nie tylko poprawę izolacyjności akustycznej, ale także zwiększenie komfortu pracy poprzez skuteczne wygłuszenie pomieszczeń i zapewnienie optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Nasz tynk termoizolacyjny, będący materiałem niepalnym klasy A1, spełnia wszystkie wymagania Straży Pożarnej, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla biur typu Open Space.

Zwiększenie izolacyjności akustycznej i komfortu akustycznego

Jednym z głównych celów naszego projektu było zwiększenie izolacyjności akustycznej biurowca. Wermikulitowy tynk termoizolacyjny Bauwer Light skutecznie absorbuje dźwięki, co prowadzi do znacznego obniżenia poziomu hałasu w pomieszczeniach. Dzięki temu, pracownicy mogą cieszyć się spokojnym i komfortowym środowiskiem pracy, co przekłada się na lepszą koncentrację i wydajność.

Zastosowanie naszego tynku umożliwia również wygłuszenie pomieszczeń, co jest szczególnie istotne w biurach typu Open Space, gdzie hałas może być szczególnie uciążliwy. Wermikulit, dzięki swojej strukturze, skutecznie tłumi dźwięki, co przekłada się na zwiększenie komfortu akustycznego.

Komfort termiczny w okresie letnim

Jednym z największych atutów ocieplenia wewnętrznego przy użyciu wermikulitowego tynku termoizolacyjnego Bauwer Light jest jego wpływ na komfort termiczny w okresie letnim. Chłodzenie pomieszczeń wymaga czasu na schłodzenie zarówno powietrza, jak i masywnej konstrukcji budynku. Nasz tynk tworzy efektywną barierę izolacyjną, która oddziela masywną konstrukcję od powietrza wewnętrznego, powodując, że wysoka temperatura nie przekazuje się do wewnątrz.

Dzięki temu, klimatyzatory mogą szybciej schłodzić powietrze w pomieszczeniu, bez konieczności chłodzenia ścian. To oznacza, że wnętrze biurowca osiąga pożądaną temperaturę znacznie szybciej, co przekłada się na większy komfort dla pracowników oraz niższe koszty eksploatacji systemów klimatyzacyjnych.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Nasz wermikulitowy tynk termoizolacyjny Bauwer Light posiada klasyfikację A1, co oznacza, że jest materiałem niepalnym. Spełniając wymagania Straży Pożarnej, zapewniamy, że nasze produkty są bezpieczne do stosowania w biurach, zwłaszcza tych typu Open Space. Materiały klasy A1 nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania ognia, co zwiększa bezpieczeństwo całego budynku i jego użytkowników.

Korzyści z ocieplenia wewnętrznego

Ocieplenie wewnętrzne przy użyciu wermikulitowego tynku termoizolacyjnego Bauwer Light niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, izolacja ta jest niezwykle efektywna zarówno pod względem akustycznym, jak i termicznym. Dzięki swoim właściwościom, tynk wermikulitowy pomaga utrzymać optymalną temperaturę wewnętrzną, co jest kluczowe zarówno w zimie, jak i w lecie.

Dodatkowo, ocieplenie wewnętrzne jest szczególnie korzystne w budynkach, gdzie z różnych powodów nie można zastosować izolacji zewnętrznej. W takich przypadkach, wermikulitowy tynk termoizolacyjny stanowi doskonałe rozwiązanie, zapewniając skuteczną izolację bez ingerencji w zewnętrzną estetykę budynku.

Podsumowanie

Zakończenie projektu docieplenia biurowca przy użyciu wermikulitowego tynku termoizolacyjnego Bauwer Light to kolejny krok w kierunku zapewnienia najwyższego komfortu i bezpieczeństwa w miejscach pracy. Dzięki wyjątkowym właściwościom wermikulitu, nasze rozwiązania gwarantują nie tylko doskonałą izolacyjność akustyczną i termiczną, ale także pełne bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Jesteśmy dumni, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy i przyczyniają się do tworzenia lepszych warunków pracy.

Zapraszamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych innowacyjnych rozwiązaniach i korzyściach, jakie mogą przynieść Państwa projektom. Razem możemy stworzyć bardziej komfortowe i bezpieczne środowisko pracy!

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III osi priorytetowej – Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych firm, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020. Numer kontraktu: POIR-03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne. Celem projektu jest zdobycie wiedzy specjalistycznej z zakresu wprowadzenia produktu - przemysłu - technologii multimedialnej na rynek senegalski, skutkującej opracowaniem strategii ekspansji, a następnie jej wdrożeniem w ramach sceny zagranicznej. W wyniku realizacji projektu, sprzedaż eksportowa produktów oferowanych przez Bauwer Sp.z oo. na rynku docelowym. Całkowita wartość projektu: 200 000,00 zł. Dofinansowanie UE projektu: 200 000,00 zł