Skip to main content

Z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie nowej linii produkcji wermikulitu ekspandowanego w naszej firmie Bauwer. Teraz oferujemy szeroką gamę frakcji, w tym micron, super fine, fine, medium oraz large, spełniając najnowsze wymagania i trendy na rynku.

Innowacyjna produkcja zgodna z najwyższymi standardami

Nasza produkcja wermikulitu ekspandowanego odbywa się w nowoczesnych komorach, gdzie materiał nie ma kontaktu ze spalinami. Dzięki temu procesowi nasz wermikulit jest sterylny i czysty, co zapewnia najwyższą jakość produktu.

Zastosowania różnych frakcji wermikulitu

  1. Micron i Super Fine: Idealne do zastosowań wymagających najwyższej precyzji, takich jak produkcja kosmetyków, farmaceutyków czy filtrów. Dzięki swojej drobnej strukturze, frakcje te są doskonałe do wypełnień, poprawiających właściwości mechaniczne i termiczne produktów.
  2. Fine: Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle budowlanym jako dodatek do zapraw i tynków, poprawiając ich właściwości izolacyjne i ognioodporne. Jest również używany w ogrodnictwie do poprawy struktury gleby.
  3. Medium: Świetnie sprawdza się w produkcji materiałów izolacyjnych oraz jako dodatek do betonu lekkiego. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, frakcja ta jest często wykorzystywana w przemyśle budowlanym i izolacyjnym.
  4. Large: Stosowany głównie w ogrodnictwie do aeracji gleby oraz jako komponent w substratach uprawowych. Frakcja ta zapewnia doskonałą drenażowość i retencję wody, wspomagając zdrowy rozwój roślin.

Czystość i sterylność – nasz priorytet

Produkcja wermikulitu w naszych nowoczesnych komorach zapewnia, że materiał nie ma kontaktu ze spalinami. Taki proces gwarantuje, że nasz wermikulit jest nie tylko czysty, ale także sterylny, co jest kluczowe dla wielu zastosowań wymagających najwyższej czystości i bezpieczeństwa, takich jak przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny.

Dlaczego warto wybrać nasz wermikulit?

  • Jakość: Nasz wermikulit spełnia najwyższe standardy jakości, dzięki nowoczesnym technologiom produkcji.
  • Wszechstronność: Oferujemy szeroki wybór frakcji, co pozwala na zastosowanie wermikulitu w wielu różnych branżach.
  • Bezpieczeństwo: Dzięki sterylnemu i czystemu procesowi produkcji, nasz wermikulit jest bezpieczny dla wszelkich zastosowań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych innowacyjnych rozwiązań. W firmie Bauwer jesteśmy dumni z naszych produktów i wierzymy, że spełnią one wszystkie oczekiwania naszych klientów. Dziękujemy za zaufanie i współpracę!

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i ich dostępności.

#Wermikulit #Bauwer #Innowacje #Termoizolacja #Budownictwo #CzystaProdukcja #Bezpieczeństwo #FrakcjeWermikulitu

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III osi priorytetowej – Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych firm, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020. Numer kontraktu: POIR-03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne. Celem projektu jest zdobycie wiedzy specjalistycznej z zakresu wprowadzenia produktu - przemysłu - technologii multimedialnej na rynek senegalski, skutkującej opracowaniem strategii ekspansji, a następnie jej wdrożeniem w ramach sceny zagranicznej. W wyniku realizacji projektu, sprzedaż eksportowa produktów oferowanych przez Bauwer Sp.z oo. na rynku docelowym. Całkowita wartość projektu: 200 000,00 zł. Dofinansowanie UE projektu: 200 000,00 zł